spawanie tig

Spawanie TIG oraz spawanie MAG to nowoczesne metody obróbki stali, wykonywane przy pomocy specjalistycznych spawarek, które nie powodują powstawania odprysków na spawanych powierzchniach. Oferujemy usługi projektowe i wykonawcze w zakresie spawania metali, a także cięcia i gięcia blach na indywidualne zlecenie klientów z różnych obszarów przemysłowych. Głównie wspomagamy firmy potrzebujące rozwiązań w zakresie utrzymania ruchu linii produkcyjnych. Współpracujemy z przedstawicielami branż motoryzacyjnych, spożywczych, jak również gastronomicznych, czy meblowych.

Świadczymy m.in. usługi:

  • spawania TIG,
  • spawanie MAG,
  • toczenie i frezowanie na obrabiarkach konwencjonalnych na różnych gatunkach stali,
  • gwintowanie, wiercenie.

Realizujemy zlecenia pod indywidualne zamówienia klientów.

Na czym polega spawanie TIG?

Jedną z wykorzystywanych przez nas metod obróbczych stali jest spawanie TIG, które polega na tworzeniu trwałych spoin, przy użyciu łuku spawalniczego. Nowoczesne spawarki TIG wyposażone są w elektrodę wolframową, która jest przekaźnikiem prądu w postaci łuku, oddziałującego w wysokiej temperaturze na metalową powierzchnię. Spawanie łukowe odbywa się w obecności gazu osłonowego, którego zadaniem jest ochrona jeziorka spawalniczego przed procesami utleniania. Spawanie metodą TIG prowadzi do stopienia stali i utworzenia trwałych połączeń spawanych elementów.

Jak wygląda spawanie metodą MAG?

Tworzenie połączeń metodą MAG odbywa się również w efekcie spawania łukowego. W procesie wykorzystywana jest topliwa elektroda w postaci drutu, który łączy się ze stopioną powierzchnią stali, tworząc trwałą spoinę. Gaz osłonowy otacza jeziorko spawalnicze, chroniąc je przed wpływem czynników atmosferycznych. Powstałe w ten sposób połączenia znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle konstrukcyjnym, maszynowym, motoryzacyjnym, jak również w wielu branżach usługowych.