cięcie laserem

Cięcie laserem jest najbardziej nowoczesnym i ekonomicznym procesem obróbki metalu. Największą korzyścią tej metody jest krótki czas wykonania części, co wpływa tym samym na szybką realizację zamówienia. Oprócz ekspresowej realizacji, cięcie laserem blach umożliwia wykonanie dowolnej ilości elementów, które w 100% są powtarzalne oraz wysokiej jakości detali, w dowolnych kształtach.

Posiadamy laser typu FIBER o mocy 3 kW
Zakres powierzchni cięcia to 1500×3000 mm

Maksymalna grubość:

  • stal czarna 16 mm,
  • stal nierdzewna 8 mm,
  • aluminium 8 mm.

Wykonujemy zlecenia pojedyncze, jak i seryjne. Wycen dokonujemy na podstawie przesłanych mailem plików Auto CAD dxf, dwg, pdf.

Wycinanie laserowe w metalu

Wycinanie laserowe w metalu odbywa się za pomocą skoncentrowanej wiązki laserowej, która zapewnia wyjątkową dokładność cięcia. Na skutek miejscowego stopienia i odparowania metalowej powierzchni następuje wykrawanie określonych elementów. Laserowe cięcie blach jest procesem, który prowadzi do wytworzenia produktu o idealnie gładkich krawędziach, niewymagającego dalszej obróbki. Drobiazgowe wycinanie detali, szczelin, otworów, a także skomplikowanych wzorów możliwe jest dzięki wykorzystaniu wysokiej klasy lasera, który wypiera dotychczasowe techniki obróbcze.

Gdzie wykorzystywane jest cięcie laserowe stali?

Cięcie laserowe stali znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Branża motoryzacyjna, czy maszynowa wykorzystuje tę nowoczesną technologię do produkcji rozmaitych części. Cięcie blach na wymiar przy pomocy wiązki lasera umożliwia wykonywanie dekoracyjnych elementów do aranżacji wnętrz oraz przestrzeni zewnętrznej, np. ozdobnych, ażurowych wypełnień rozmaitych konstrukcji z metalu, drewna lub kamienia. Z naszych usług cięcia laserem oraz spawania TIG i MAG korzystają przedsiębiorstwa produkcyjne z Warszawy oraz z innych miejscowości na terenie całego kraju, w tym m.in. firmy z branży meblowej, czy reklamowej, które wykorzystują tę metodę do tworzenia rozmaitych metalowych elementów.